KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13526406
*
nr 1352 6406
Peter Schou
(1844-1914), Danmark
Oljemålning, Landskap med vilande kvinna. Ej signerad, stämpel a tergo Peter Schou dödsboauktion 1935. Olja på duk, 50x43 cm
Peter Schou, dansk målare född 1844, död 1914 .
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 oktober 2020
kl 18:25:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 10:27:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt ej signerad europa norden olja olja på duk oljemålning peter schou skandinavien skandinavisk
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Peter Schou
Peter Schou, dansk målare född 1844, död 1914 .
nr 1352 6406
Peter Schou
(1844-1914), Danmark
Oljemålning, Landskap med vilande kvinna. Ej signerad, stämpel a tergo Peter Schou dödsboauktion 1935. Olja på duk, 50x43 cm
Peter Schou, dansk målare född 1844, död 1914 .
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/10 10:27:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt ej signerad europa norden olja olja på duk oljemålning peter schou skandinavien skandinavisk
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37